Haber

Brüksel’deki Saint Gilles Hapishanesinde Fare İstilası

Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Saint Gilles Hapishanesi’ni hijyen olmadığı için fareler bastı.

Yerel basında çıkan haberlere göre, şehrin merkez hapishanesi olan Saint Gilles’te kontrol edilemeyen bir fare istilası var.

Mahkumlar, farelerin çok hızlı ürediklerini, hücrelerine girdiklerini ve barınma koşullarının hijyen eksikliği nedeniyle insanlık dışı hale geldiğini belirtiyor.

Saint Gilles Cezaevi Sözcüsü Valerie Callebaut, durumu ciddiye aldıklarını ve hijyen planı hazırladıklarını söyledi.

Öte yandan Brüksel’deki tüm cezaevlerinden sorumlu olan Stijn Van den Abele’nin basında yer alan sözleri dikkat çekti.

Van den Abele, “Hapishane hiçbir zaman tüm fareleri ortadan kaldırmaya çalışmaz çünkü onlar faydalıdır. Mahkumlar tarafından tuvalete atılan kirli tuvalet kağıtlarını veya diğer nesneleri borulardan çekerler. Fareler olmasaydı tüm borular tıkanırdı.” terimleri kullandı.

Belçika’daki cezaevlerindeki olumsuz koşullar sık ​​sık ülke gündeminde. Sene başında ülke genelinde cezaevi çalışanları ücretlerinin ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi gibi taleplerle bir günlük greve gitti.

Avrupa Konseyi İşkenceyi ve İnsanlık Dışı veya Aşağılayıcı Muamele ve Cezayı Önleme Komitesi (CPT) 29 Kasım 2022 tarihli raporunda, Belçika cezaevlerinde aşırı kalabalık, yetersiz sanitasyon ve sanitasyon hizmetleri ve mahkum şiddeti gibi devam eden sorunlar olduğunu belirtti. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu