Haber

Cumhuriyetin 100. yılı Kırıkkale Dinek Dağı’nda kutlandı

Kırıkkale’de 1744 rakımlı Dinek Dağı’na yürüyen vatandaşlar, zirvede Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünü kutladı.

Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle “Türkiye Yüzyılı” temasıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 15. Klasik Cumhuriyet Bayramı Dinek Dağı Yürüyüşü gerçekleştirildi. Gökkuyu yaylasında başlayan yürüyüş Dinek Dağı zirvesinde sona erdi. 7’den 70’e kadar katılımcının yer aldığı yürüyüş, 100 metrelik Türk bayrağının açılmasıyla zirveye ulaştı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş, katılımcılara teşekkür ederek, “15. Cumhuriyet Bayramı Dinek Dağı Yürüyüşümüze katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılında gerçekleştirdiğimiz bu yürüyüşümüze, Bizim için çok değerli. Artık hepiniz Kırıkkale’nin en önemli parçasısınız.” “En yüksek dağdasınız. Oksijenin en yüksek olduğu yerdesiniz. Gençlerimiz sporla birlikte yaşasın. Mutlaka yürüyün. Oturanlar yürüsün, yürüyenler koşsun, koşanlar birlikte yüksek performanslı spor yapsın.” Tesislerimizde antrenörlerimizle birlikte lütfen hareket edelim” dedi.

İl Müdürü Güneş, “Bu coğrafya dünyaya hükmetmesi gereken bir coğrafya. Geleceğimiz olan gençlerimiz en iyiyi, en yükseği, en uygunu hedeflemeli. Sizler, güçlü bir Türkiye’nin askerleri olacaksınız. Dünyada şunu söyleyelim, hepinizin çok çalışması gerekiyor, sporda da, derslerinizde de en iyisi olacaksınız.” “En iyisi olmalısınız. Size güveniyoruz. Aldığınız güveni gelecek nesillere çok güçlü bir şekilde taşıyacaksınız” dedi. – KIRIKKALE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu