Haber

İsrail Gazze’de kara operasyonlarına devam ediyor

İsrail ordusu, abluka ve ağır bombardıman altındaki Gazze Şeridi’nin kuzeyinde kara operasyonlarına devam ettiğini ve Hamas’ın bazı silahlı unsurlarını öldürdüğünü duyurdu.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Gazze’nin kuzeyindeki kara operasyonlarının devam ettiği ve Hamas’a bağlı askeri noktaların hedef alındığı belirtildi.

Açıklamada, Hamas’a ait “tanksavar füze fırlatma noktaları, gözlem noktaları ve askeri altyapının” vurulduğu belirtilirken, “askerlere ateş açan Hamas üyelerinin yanı sıra silahlı unsurların da vurulduğu” iddia edildi. Gazze Şeridi’nin Zikim bölgesine yakın sahil şeridinde tespit edilenler de öldürüldü.”

Bugün sınırı geçen İsrail ordusunun tanklarının Gazze’nin kuzeyindeki Beyt Hanun İlçesi yakınlarındaki tarım arazilerine konuşlandırıldığı görüldü.

İsrail ordusu 27 Ekim Cuma günü yaptığı açıklamada, kara birliklerinin Gazze çevresindeki “faaliyetlerini genişleteceğini” duyurdu.

Bu açıklamanın ardından İsrail ordusu, Gazze’nin kuzeyi başta olmak üzere bölgeye yönelik hava, kara ve deniz saldırılarını yoğunlaştırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu