Haber

Zehra Taşkesenlioğlu konuştu: Şimdiki aklım olsa Erdoğan’a söylerdim

Haberler Türk yazar Nagehan Alçı, İstanbul’da Pera Palas Otel’de tesadüfen tanıştığı AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ile yaptığı 3 saatlik röportajı köşesine taşıdı. Zehra Taşkesenlioğlu, cezaevinde bulunan eşi Ünsal Ban ve ağabeyi eski SPK Genel Başkanı Ali Taşkesenlioğlu’na yöneltilen suçlamalara yanıt verdi, “Hakkım olsa Tayyip ve Emine Erdoğan’a yaşadıklarını en başından anlatacağını söyledi. akıl.

Ünsal Ban’a verdiği 2,5 milyon dolarlık kredi ve Ünsal Ban’ın kendisine aldığı yat hakkında da açıklamalarda bulunan Zehra Taşkesenlioğlu, kendisine bıçak saplandığı görüntülerde kullandığı ifadelerde öz kardeşini kastetmediğini belirtti. onun elinde. Taşkesenlioğlu, “Kadın cinayetlerini yaşadım” ifadesini kullandı.

Nagehan Alçı’nın yazısından bir bölüm şöyle:

Taşkesenlioğlu, “Evliliğinizden bahseder misiniz?” diye sorunca anlatmaya başladı.

“Bayan. Nagehan ben 45 yaşında evlendim ama aslında evlenen kız 18 yaşındaydı. Hayatımda hiç aşık olmadım. Ünsal’la tanıştığımda onu ailemin, arkadaşlarımın, kaybettiğim babamın kısacası her şeyin yerine koydum. Ben de bir çocuğum olsun istiyordum.”

Zehra Taşkesenlioğlu, 1992’den beri siyasetin içinde bir isim olduğunu söylüyor. Refah Partisi Kadın Kolları’nda siyasete başladığını, Fazilet Partisi’nde İstanbul İl Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunduktan sonra ABD’ye giderek dil öğrenip devam ediyor. Yükseköğreniminin ardından AK Parti kurulduğunda Türkiye’ye döndü ve başından itibaren partide çalışarak, 2015 yılında ilde milletvekili olana kadar başkanlığını yaptı. Erzurumlu, 4 kız kardeşi ve 2 erkek kardeşi var (biri vefat etti), babası medrese kökenli din alimiydi, Marmara Üniversitesi’ne atandı ve aile 83 yılında İstanbul Fatih’e göç etti.

Zehra Taşkesenlioğlu 2018 yılında Ekonomi Bakanlığı’nda görev yaparken bir danışman kümesi kurma fikri doğdu. Ünsal Ban’ın adını ilk olarak yani bir özgeçmişte gördüğünü söylüyor. Twitter’da birbirlerini takip ettiler ve ardından Ban’ın kahve davetiyle başlayan dostluk…

“KADIN ÖLDÜRÜLDÜM, CANLI ÖLDÜM”

Bunları anlatırken gözleri doluyor ve Taşkesenlioğlu diyor ki: Tek isteğim boşanmaktı Nagehan hanım, tek suçum ondan ayrılmaktı. Bu benim başıma geldi çünkü boşanmak istiyordum ve onun tüm kusurları açığa çıkacaktı. Hanımın öldürülmesini yaşadım, üçüncü sayfa haberlerine konu oldum, canlı öldüm! Hatta 30 yıl önce vefat eden babam için oturduğum evde bana iftira attılar, elimde bıçakla fotoğraflarım yayınlandı, çıplak bırakıldım. Bu acıyı neden yaşadım?”

Zehra Taşkesenlioğlu’nun evinde elinde bıçak ve başı açık halde Ünsal Ban ile yaptığı konuşma, Ban’ı internete servis etmişti. Orada Taşkesenlioğlu, “Kahrolsun sana ve kazandığın paraya” diye bağırıyordu. Borsa manipülasyonlarından kazanılan yasadışı paradan bahsediyordu.

Ağabeyi Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve Ünsan Ban olarak ‘sizi’ kastettiği öne sürüldü. Diye sordum.

“Orada Ünsal ve kardeşine söylüyorum. Bütün suç işlerini o ikisi yaptı. “Kardeşimi kastetmedim, çarpıttılar” dedi.

Peki, eline bıçak alma noktasına gelen kadın neden Sedat Peker’e konu olana kadar boşanmıyor?

“Bana şantaj yapıyordu, tereddüt ettim” diyor.

Neden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ya da Emine Erdoğan’a gidip bu süreçte yaşadıklarınızı anlatmayı düşünmediniz? Diye sordum.

“Şimdi aklım olsa gidip anlatırdım Nagehan Hanım ama ben evlenirken şahitlik yaptım onlara söylemem imkansız gibi geldi gitmedim” diye cevap veriyor.

Taşkesenlioğlu-Ban çifti, 2019 yılında dünyaevine girdi. Daha önce Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde rektörlük yapan Ban, Türk Hava Kurumu hakkında suç duyurusunda bulunmuştu ve çok sayıda ağır yolsuzluk iddiasında bulunmuştu. Zaten neden evlendi? Ailesi itiraz etti mi?

“O iddiaları dile geldikten sonra öğrendim, bir çoğunu çoktan silmişlerdi, kayıtlarda yoktu, son dönemde suçlamalar yeniden ortalıkta dolaşıyordu. Üniversite bütçesinden hediye almak gibi bir kaç şey öğrendim nişanlanınca vazgeçme noktasına geldim ama vazgeçemedim Nagehan hanım pişmanım.”

Ünsal Ban’ın SPK Başkanı olan ağabeyinin adıyla borsayı manipüle ettiği, kendisinin ve Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun “içeriden öğrenenlerin ticareti” formülüyle büyük miktarda yasa dışı para kazandıkları iddiasını hatırlattım…

“Bakın Nagehan Hanım; Abim 2021 Nisan’ında evimize baskın yaptı, Ünsal’ın kendi adını kullanarak kişilerden para aldığını duydu. “Adımı masalara yazıyorsun,” dedi. Annemin cenazesinde bile Ünsal’la bir daha hiç konuşmadı. Ağabeyim ve Ünsal Ban, o kriminal borsa işine ortak değiller. İnan bana”

Kocasına 2.5 milyon dolar

Zehra Taşkesenlioğlu, boşanma sürecinde Ban’a verdiği 2.5 milyon doları talep etti. Bu sayı da çok konuşuldu.

2,5 milyon dolar önemli bir rakam. Zehra Taşkesenlioğlu bu parayı nasıl ve nereden buldu?

“Hanım. Nagehan, 2019’da Ünsal’a ofis alması için 2.5 milyon dolar verdim. O zamanki TL karşılığı bugünkü gibi değil 10-11 milyon TL idi. Ben bir iş kadınıyım, aynı zamanda bir politikacıyım. Bir iş insanı bu rakamları verebilir. Bak, evliliğimizin ilk yılında her şey o kadar güzeldi ki ayaklarım yerden kesilmiş gibiydi. O ruh haliyle bana “şirketinizi şoföre devredin, zaten milletvekilisiniz, dikkatler üzerinde” dediğinde bunu sorgulamadım. Biz evlenirken Ünsal ‘ABD’de Yağlıdere formülüyle getirdiğim 3.5-4 kilo altınım var’ diyordu.

(Yağlıdere yöntemi burada bir kayyuma bırakılan bir yöntemdir ve iki komisyon başka bir kayyum tarafından alınıp verilir, bu sayede yurt dışına para ve mal ihraç edilir)

“ABD’DEKİ ESKİ EŞİ VE ÇOCUKLARINA ÇOK SAYIDA MAL ETTİ”

Zehra Taşkesenlioğlu, Ünsal Ban’ın ABD’de yaşayan iki çocuğu ve eski eşi hakkında konuşmaya başladı.

Ban’ın eski eşinden ve çocuklarından devraldığı mal varlıklarını, “En büyük hatam evlilikte aptal olmaktı” diye ayrıntılı bir şekilde anlattı.

Türkiye’nin farklı noktalarında konutlar, gayrimenkuller, yurt dışında çeşitli gayrimenkuller…

Aslında Zehra Hanım, onunla evliliğinin bir proje olduğunu, Taşkesenlioğlu’nun nüfuzundan yararlanarak mal ve para transferi yapmak için kurduğu bir mekanizma olduğunu söyledi. Eski eşi ile Ünsal Ban’ın boşanmasının bile kağıt üzerinde kalabileceğini öne sürerek, eski eşinin halen Ban soyadını kullandığını vurguladı.

Sedat Peker’in iddialarını doğrulayan ve Taşkesenlioğlu’nun ağabeyiyle görüşmesine aracılık ettiğini ve rüşvet çarkına bulaştığını söyleyen Mine Tozlu Sirener ne olacak? Mine Hanım’ın söyledikleri açıkçası beni o süreçte ikna etti.

Zehra Hanım’ın söyledikleri ile Sirener’in iddiaları çelişkilidir.

“Size daha önce de söyledim, bir kere Erzurum Hınıs’ta görmüştüm. (O sırada telefonuna Mine Tozlu Sirener ile görüşmesini sağlayan Yılmaz isimli kişiden geldiğini söylediği bir whatsapp mesajını da bana gösterdi.)

Sonra devam etti: “O kadın hakkında şimdilik susuyorum, her dosyayı tek tek açacağım.”

BİRÇOK TUHAF HABER, BÜYÜK TEZ… BUNLARIN ORTASINDAKİ HER ŞEYDEN FARKINDA OLABİLİR MİYİM?

“Bir gün bir hoca aradı, Ünsal bir şirketten 1 milyon dolar istedi” diyor bazı arkadaşlarım zaman zaman, “Bir dedektif tutun çünkü Ünsal’ın şirketleri halka arz etmek için para istediğini duyuyoruz. halka açık.”

Milletvekili olduğum için bir şey yapmadım. Uzun zamandır sessiz kalıyorum! Ayrıca Ünsal’a sorduğumda o kadar çok şey anlatıyor ve o kadar inandırıcı konuşuyordu ki…

Bir bakıma kendimi kandırıyor ve hayatıma devam ediyordum.

Şubat ayında ilk kez bir avukata gittim. Annem Mart ayında vefat etti. O dönemde oğlu ve kızı için Atina’da 650 bin dolara bir mülk satın aldı.

Yatların hikayesi nedir diye soruyorum…

2019 yılında yeni evlendik, babası vefat etti. 10 gün sonra Atina’ya tatile gittik. Döndüğünde, “Sana bir yat alacağım” dedi. Biz başörtülü hanımlar için kayık mahremiyet sağlayan bir olaydır. Bir bayan kaptan bulduğunuzda özgür olacaksınız. Nagehan Hanım, istediğin yerde yüzebilirsin. Önce 1 milyon 750 bin TL’ye yat aldık, Bodrum’daydı. Ama astarı, liman vergisi, kaptanı vs nedeniyle değerli. Geçen sene sattık.

Peki Temmuz’da alınan milyonlarca Euro’luk yat ne durumda Zehra, diyorum…

Değerli tekneyi aldığında bana hiç haber vermedi. Sonuçta boşanma aşamasına geldim, neden böyle bir yat almasını isteyeyim Nagehan Hanım? O kadar parayı bilmiyorum.

Sonra Ünsal’ın parayı bağlayıp aklamak istediğini anladım.

“ÖNCE O KÖLE”

Temmuz ayında yanıma geldi ve ‘Şerefsiz kardeşin bir kadına senden ve benden bahsetti’ dedi. Mine Dusty Sirener’den bahsediyor.

Abim görevdeyken Sirener’den randevu almamış diğerleri görüşmüş ama eminim bir çok kişi aracılığıyla randevu talebinde bulunmuştur. Kardeşim görevi bittikten sonra görüşüyor, Küçükçekmece Savcısı hanımı kardeşime götürdü.

“Ama ben her türlü taciz, tecavüz ve aldatmayı yaşamış bir kadınım Nagehan Hanım. Şimdilik, hikayenin bu yönü hakkında daha fazla ayrıntıya girmeyeceğim. Öncelikle kendi hikayeme odaklanmak istiyorum. Bakın bir çok isim öne sürüldü, Serkan Taranoğlu’nun adını bile bilmiyordum tek bir kayıt gösterebiliyorlar mı, bir röportaj mı? Numara.”

“Çilingir olarak kullanıldım”

Şimdi geriye dönüp baktığımda çilingir olarak kullanılıyordum. Şunu göstereyim Nagehan Hanım (Telefonundan bir whatsapp mesajı daha çıkarıyor. Buraya koyuyorum.) Muğla’dan arayan bir bayan Muğla’da satın alınan 80 dönüm arazinin tapularından bahsediyor. Ramazan Bayramı’ndan sonra. Tezlere göre eski karısı tarafından devralınmıştır.)

Zehra Taşkesenlioğlu yaklaşık üç saat süren konuşmamızın ardından durup diyor ki: “Benim çocuğum yok, çocuğum yok, annem vardı onu da kaybettim. O kadar paraya ihtiyacım yok Nagehan Hanım. Kendi yağımda kızaran biriydim. Bankada 2,5 kilo altınım var, hepsi bu. İnanın bu 2,5 kilo altından başka servetim yok Nagehan Hanım. Ama benim gözüm parada değil. Bu kadar ağır iftiraların altında kalmak benim için çok zor. Artık kime inanacağımı, ne düşüneceğimi bilmiyorum. Acaba kocaları benim yaşadıklarımı onlara yaşatacak mıydı? Bu neden benim başıma geldi?’ Soruyorum.”

TAM MAKALE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler